Brandweer Heerenveen naar finale brandweerwedstrijden
HEERENVEEN - De brandweer van Heerenveen plaatste zich zaterdag voor de finale van de brandweerwedstrijden in de klasse: ‘hoofdklasse’.

De wedstrijdploeg, brandweerlieden die ook ‘gewoon’ de dagelijkse branden blussen, stond zaterdagmiddag als vierde van de vijf ploegen aan de start. Door de brandweer van Volendam was een uitdagend scenario uitgezet op het water die binnen 60 minuten moest worden gespeeld, bij het scenario stonden samenwerking, communicatie en vakmanschap centraal. De ploeg die de wedstrijd zou winnen plaatste zich voor de finale, die wordt 26 september georganiseerd in Uden.
Bij de prijsuitreiking sprong de Heerenveense brandweer een gat in de lucht, zij hadden als beste het scenario doorlopen en mogen zich eind september melden in Uden voor de landelijke finale.
Het scenario in het kort:
Tijdens het vissen haalt de VD 64 een bom uit de Tweede Wereldoorlog omhoog. De Kustwacht schakelt de Marine, het schip Argus, en de EOD in om de bom veilig te stellen in de haven van Volendam. Tijdens het overzetten ontstaat brand op de Argus, valt de bom terug op de VD 64 en raakt een persoon bekneld. Ook raakt een marinier gewond en slaat een opvarende overboord. De brandweer moet de brand bestrijden, slachtoffers redden en assisteren bij de waterredding.




















