Algemeen

Bewoners Vegelin State maken prachtige lichtjeskuier

Door: Douwe Bijlsma
Afbeelding
Foto Richard Hooghiemstra

JOURE - Het bestuur en de fractie van de PvdA/GL bood bij Stichting Present aan om een sociale activiteit doen. Bewoners van Vegelin State wilden heel graag een wandeling maken door de, in het kader van kerst, met lichtjes versierde Midstraat.

Onlangs stond iedereen in de hal van woonzorgcentrum Vegelin State paraat voor de lichtjes-wandeltocht. De beide wethouders, fractie- en bestuursleden van PvdA/GL, dertien bewoners en twee personeelsleden van Vegelin State. Toen iedereen goed was aangekleed met dekentjes over de benen zijn de bewoners, geduwd door de mensen van de PvdA/GL, naar De Merk gelopen door met lichtjes versierde Midstraat.

Op De Merk werden door de WIH fakkels uitgedeeld. Sommige bewoners wilden er wel één in de hand, anderen waren daar niet toe in staat of waren wat angstig voor de vonken. De wandeling achter de kerstman in de arrenslee terug door de Midstraat was prachtig. Er liepen echt heel veel kinderen, hun ouders en andere belangstellenden mee in de optocht. En er waren veel mensen aan de kant die toekeken.

Bij Doppio stond alles klaar voor de ontvangst van dertien rolstoelen en hun begeleiders. Er waren vier klarinettisten van Concordia die voor deze gelegenheid prachtige kerstmuziek speelden. Iedereen kon de liedjes nog meezingen. Na het drinken van de chocolademelk is men terug gegaan naar Vegelin State, waar iedereen naar het eigen huis ging.

Geweldig
“Iedereen was tevreden en blij met deze activiteit. Er was een soort van saamhorigheid te voelen die goed doet. De bewoners hebben genoten. Ze vonden het geweldig dat de leden van de PvdA/GL de wandeling met hen wilden doen. De leden van de PvdA/GL vonden het heel fijn om deze wandelingmet de bewoners te maken en wilden wel jaarlijks zo’n soort van activiteit doen. Mede dankzij de hulp en begeleiding van het personeel van Vegelin State verliep alles goed”, vertelt Tjitske Stegenga van Present.

Stichting Present
Er zijn mensen die wel eens wat voor een ander willen doen en er zijn mensen die wel eens eensteuntje in de rug kunnen gebruiken. Stichting Present koppelt deze twee groepen aan elkaar. Hetgaat daarbij om het doen van een sociale activiteit of een activiteit waarbij de handen uit de mouwen gestoken worden. De ontmoeting tussen deze twee groepen levert vaak mooie en warme momentenop waar iedereen met plezier aan terug denkt.

Afbeelding
Afbeelding