Algemeen

Nieuw brandweerboothuis Langweer naast trailerhelling

Door: Douwe Bijlsma
Het bestaande en dus inmiddels verouderde boothuis voor de Brandweer Langweer werd gebouwd in 2015.
Het bestaande en dus inmiddels verouderde boothuis voor de Brandweer Langweer werd gebouwd in 2015. Foto Brandweer Langweer

LANNGWEER - Aan de Pontdyk 1B zal een nieuw boothuis voor Brandweer Langweer worden gebouwd. De locatie ligt direct naast de bestaande trailerhelling. Het gaat om circa 56 m2.

De huidige ligplaats, tegenover de nieuwe plek, van de brandweerboot is nodig aan vervanging toe. De Veiligheidsregio Fryslân zocht een nieuw onderkomen omdat het oude niet meer voldoet aan de eisen van deze tijd.

Volgens hen voldoet de nieuwe locatie voor wat betreft de ligging zodat de Brandweer Langweer tijdig kan uitrukken ingeval van calamiteiten op het water.

De grond is op dit moment in eigendom van De Fryske Marren en zal worden verkocht aan de Veiligheidsregio Fryslân. Begin oktober werd door gemeente al een omgevingsvergunning verleend voor de bouw van het nieuwe boothuis.