
LEMMER – De jeugdviswedstrijd in het kader van de Lemster Visserijdagen is vrijdagavond succesvol verlopen. Rond 18.00 uur verzamelden zo’n veertig enthousiaste kinderen zich bij het Vissersmannetje in het centrum van Lemmer, klaar om hun hengel uit te werpen. Aanvankelijk hadden zich circa 35 deelnemers aangemeld, maar het aantal vissertjes groeide uiteindelijk nog verder aan.
Dankzij de inzet van Vismeester Diederik Kelder konden ook kinderen zonder eigen hengel deelnemen. Voor hen lagen er leenhengels klaar. De sfeer was goed, de vangsten talrijk en er werd fanatiek gevist. Sommige kinderen haalden de ene vis na de andere uit het water, wat hen een felbegeerde beker opleverde.
PrijswinnaarsIn de jongste categorie (t/m 9 jaar) ging de eerste prijs naar Julia Schreuder. Ruben Hospes werd tweede, en Jelte Veltman eindigde als derde. In de categorie 10 t/m 14 jaar won Pol de Rat de eerste prijs, gevolgd door Lisa van den Berg op de tweede plaats en Finke Aukema op de derde.
Na afloop kregen alle deelnemers een ijsje aangeboden, mogelijk gemaakt door de BIZ. Deze traktatie kon worden afgehaald bij Snackbar Peter. De organisatie kijkt terug op een geslaagde viswedstrijd met veel blije gezichten aan de waterkant, zo laat Vismeester Jan van der Werf weten.

















