FOTO’S | Jongeren enthousiast bij opening skatepark in Lemmer; wethouder Boelsma hangt sportschoenen in de boom

LEMMER – Onder luid gejuich en applaus van tientallen kinderen en jongeren is woensdagmiddag 27 augustus het nieuwe skatepark aan de Betelgeuze in Lemmer officieel geopend. Met steps, skateboards en BMX-fietsen lieten ze direct hun beste trucs zien op de baan die ze zelf mede hebben ontworpen.
De nieuwe skatebaan vervangt het oude exemplaar bij het PAC, dat moest verdwijnen vanwege de bouw van het nieuwe Zuyderzee Lyceum. Vier jaar lang hebben jongeren zich ingezet om een nieuwe plek te krijgen. Ze vergaderden, bezochten scholen om leeftijdsgenoten enthousiast te maken en werkten samen met jongerenwerkers van Sociaal Werk De Kear. Hun doorzettingsvermogen werd uiteindelijk beloond met de opening van dit moderne skatepark.
‘De skatebaan is er dankzij de jeugd’
De officiële opening werd verricht door wethouder Luciënne Boelsma van de gemeente De Fryske Marren. Zij benadrukte dat de eer vooral toekomt aan de jongeren zelf. “Als wethouder mag je vaak een opening doen, maar dit keer vond ik dat eigenlijk teveel eer. De skatebaan in Lemmer is er namelijk gekomen door de doorzettingskracht van de jeugd. Na het verdwijnen van de oude skatebaan zijn ze meteen in actie gekomen: vergaderen, inloopavonden, ontwerpen… in alles hebben ze meegedacht. Begeleid door onder andere jongerenwerker Wytse Wierda van De Kear zijn ze tot dit prachtige resultaat gekomen.”
Boelsma liet symbolisch haar hardloopschoenen in een boom bij de baan hangen – een traditie bij de opening van een skatepark. “Gelukkig kon mijn zoon ze nog snel van huis halen. Het was een bijzondere manier om dit moment te markeren.”
Samenwerking in de buurt
Naast het skatepark staat buurtcentrum Het Sterrenhuis. Volgens de wethouder ligt hier een mooie kans voor verbinding: “Het is prachtig om te zien dat de buurtvereniging de samenwerking met de jeugd zoekt. Dat levert een win-win situatie op, waarbij we samen iets heel moois voor de wijk en de jongeren kunnen maken.”
Boelsma sluit af: “De aankleding volgt nog en er zijn nog wat geluidsvragen,” aldus Boelsma. “Maar dat gaat goed komen. Voor nu ben ik vooral trots en dankbaar voor alle inzet: tige tank allegearre. En bovenal: Skate on!”








































































