Algemeen

Hoe denken inwoners van Súdwest Fryslân over acute zorg?

Dit komt onder meer omdat mensen die voorheen werden opgenomen in een psychiatrische instelling of een verzorging/verpleeghuis nu langer thuis wonen met hulp aan huis. Ook neemt de gemiddelde leeftijd van burgers toe waardoor de kans op een acute hulpvraag toeneemt. Denk aan een gebroken heup en aandoeningen zoals beroerte, hartstilstand, alzheimer.

Afbeelding
Sneek- Steeds vaker wordt een beroep gedaan op acute zorg bij huisartsenposten en spoedeisende hulp afdelingen in de ziekenhuizen. Ook wordt het drukker bij huisartsen overdag, ambulancediensten en crisisdiensten van de geestelijke gezondheidszorg.

Doordat alle acute zorg groeit, is het noodzakelijk eens nader onder de loep te nemen hoe deze georganiseerd is.

Zorgbelang Fryslân organiseert daarom in oktober vier meedenk-bijeenkomsten in de bibliotheek van Sneek over acute zorg. Hierbij gaan wij uit van de vraag:

Hoe denken inwoners uit de regio Zuid West Friesland over de organisatie van acute zorg tot 2025. Het gaat dan om de volgende data:

1. Dinsdag 9 oktober 2018 van 19.00 tot 20.30 uur: hoe ervaren (ouders van) kinderen en jongeren acute zorg?

2. Dinsdag 16 oktober 2018 van 19.00 tot 20.30 uur: hoe ervaren mensen met een psychiatrische aandoening acute zorg?

3. Woensdag 17 oktober 2018 van 14.30 tot 16.00 uur: hoe ervaren ouderen acute zorg?

4. Woensdag 24 oktober 2018 van 14.30 tot 16.00 uur: hoe ervaren mensen acute hup bij ongevallen, hartinfarct en brandwonden e.d.?

Heeft u ervaring en wilt u meedenken? Dan kunt u zich aanmelden door een mail te sturen aan: info@zorgbelang-fryslan.nl onder vermelding van: Acute zorg Zuid West Friesland en de datum van de bijeenkomst die u bij wilt wonen. Eindverslag bijeenkomsten Het eindverslag van deze bijeenkomsten wordt gebruikt bij de vormgeving van acute zorg in Zuid West Friesland door Zorgverzekeraar De Friesland en alle andere betrokkenen.

Foto: Henk van der Veer

Afbeelding