SNEEK – Rasechte Sneker Berdien van den Broek (24) vertrekt eind november naar Azië om als vrijwilligster aan de slag te gaan in een weeshuis. Dit doet ze in het zuidwesten van Thailand, in Phuket, waar een weeshuis is opgericht voor ongeveer 25 kinderen. Deze kinderen zijn sinds de tsunami van 2004 overgeleverd aan het weeshuis. Berdien wil hier naast haar vrijwilligerswerk het weeshuis helpen met het kopen van attributen uit de omgeving.
\nEnerzijds om de lokale economie te helpen, anderzijds om het weeshuis van de noodzakelijke goederen te voorzien. Samen met Ömer Kaya gaat de pas afgestudeerde maatschappelijk werkster daarom de komende tijd aan de slag om een mooi bedrag te verzamelen voor de kinderen in het gebied.
\n
Geen strijkstokken
\nBerdien betaalt het grootste gedeelte van haar reis en onderkomen zelf. Daarnaast wordt ze deels gesponsord door haar ouders, oom en tante. Het bedrag dat ze nu verzamelt via de inzamelactie komt voor 100 % ten goede van de kinderen en lokale projecten in het gebied. “Je hoort vaak dat een groot deel van het gedoneerde geld bij de hogere bazen terecht komt of aan de strijkstok blijft hangen. Ik ben zelf ook altijd bang dat mijn geld niet naar het project gaat waarvoor het bestemd is.”, aldus Berdien. Haar vriend en Provinciaal Statenlid Ömer Kaya komt zijn vriendin eind december opzoeken in Thailand. Hij deelt deze mening: “Daarnaast hebben we in de afgelopen tijd van veel mensen de vraag gekregen of ze ook wat bij kunnen dragen aan Berdien haar initiatief. Daarom hebben we besloten dat we iedereen de mogelijkheid willen geven om hun steentje bij te dragen. Al het geld zullen we daarbesteden aan zaken die de kinderen nodig hebben.’ Achteraf doen de twee Snekers uiteraard door middel van foto’s en filmpjes verslag van de besteding. ‘Zo kan iedereen ook met eigen ogen lezen en zien waar hun geld aan is besteed.”
\n
Weeshuis en educatie
\nAcht jaar na de tsunami zijn de gevolgen van de natuurramp nog steeds zichtbaar in het gebied. Gelukkig is onder andere dit weeshuis er om de (wees)kinderen op te vangen. Mede dankzij het toenmalige lokale initiatief om dit weeshuis te openen kunnen de kinderen veilig opgroeien, naar school gaan en Engels leren. Het beheersen van de Engelse taal is essentieel voor de kinderen, omdat ze hiermee later meer kans maken op een baan. Berdien wil mede om bovenstaande redenen op kleine schaal haar bijdrage leveren aan de opbouw van het gebied en de kinderlevens. “Vijf euro is al een groot bedrag in Thailand, dus elke bijdrage is welkom. Ik ben me ervan bewust dat ik hier niet alle problemen mee oplos. Maar zoals Confucius al zei: “De man die berg verzet, begint met het wegdragen van de kleine stenen.”
\n
Hoe kun je bijdragen?
\nAlle bijdragen zijn meer dan welkom. Wil je wat bijdragen of meer informatie? Stuur dan een email naar:berdienthailand@gmail.com\n
Enerzijds om de lokale economie te helpen, anderzijds om het weeshuis van de noodzakelijke goederen te voorzien. Samen met Ömer Kaya gaat de pas afgestudeerde maatschappelijk werkster daarom de komende tijd aan de slag om een mooi bedrag te verzamelen voor de kinderen in het gebied.
Geen strijkstokken
Berdien betaalt het grootste gedeelte van haar reis en onderkomen zelf. Daarnaast wordt ze deels gesponsord door haar ouders, oom en tante. Het bedrag dat ze nu verzamelt via de inzamelactie komt voor 100 % ten goede van de kinderen en lokale projecten in het gebied. “Je hoort vaak dat een groot deel van het gedoneerde geld bij de hogere bazen terecht komt of aan de strijkstok blijft hangen. Ik ben zelf ook altijd bang dat mijn geld niet naar het project gaat waarvoor het bestemd is.”, aldus Berdien. Haar vriend en Provinciaal Statenlid Ömer Kaya komt zijn vriendin eind december opzoeken in Thailand. Hij deelt deze mening: “Daarnaast hebben we in de afgelopen tijd van veel mensen de vraag gekregen of ze ook wat bij kunnen dragen aan Berdien haar initiatief. Daarom hebben we besloten dat we iedereen de mogelijkheid willen geven om hun steentje bij te dragen. Al het geld zullen we daarbesteden aan zaken die de kinderen nodig hebben.’ Achteraf doen de twee Snekers uiteraard door middel van foto’s en filmpjes verslag van de besteding. ‘Zo kan iedereen ook met eigen ogen lezen en zien waar hun geld aan is besteed.”
Weeshuis en educatie
Acht jaar na de tsunami zijn de gevolgen van de natuurramp nog steeds zichtbaar in het gebied. Gelukkig is onder andere dit weeshuis er om de (wees)kinderen op te vangen. Mede dankzij het toenmalige lokale initiatief om dit weeshuis te openen kunnen de kinderen veilig opgroeien, naar school gaan en Engels leren. Het beheersen van de Engelse taal is essentieel voor de kinderen, omdat ze hiermee later meer kans maken op een baan. Berdien wil mede om bovenstaande redenen op kleine schaal haar bijdrage leveren aan de opbouw van het gebied en de kinderlevens. “Vijf euro is al een groot bedrag in Thailand, dus elke bijdrage is welkom. Ik ben me ervan bewust dat ik hier niet alle problemen mee oplos. Maar zoals Confucius al zei: “De man die berg verzet, begint met het wegdragen van de kleine stenen.”
Hoe kun je bijdragen?
Alle bijdragen zijn meer dan welkom. Wil je wat bijdragen of meer informatie? Stuur dan een email naar:berdienthailand@gmail.com