Beeld en Geluid zoekt Fries koninklijk videomateriaal
Sneek - Het Nederlands Instituut voor Beeld en Geluid vervolgt aanstaande zaterdag 10 november de grote landelijke inzamelingscampagne van koninklijk videomateriaal ‘Mijn Band Met Oranje’ in Leeuwarden. Tijdens het Noordelijk Filmfestival in de Stadsschouwburg de Harmonie kunnen amateurfilmers tussen 10.00-22.00 uur hun videomateriaal inleveren ten behoeve van dit unieke filmproject.

Afgelopen zomer is Beeld en Geluid gestart met een grote landelijke inzamelingsactie van amateurvideomateriaal over ons koningshuis: Mijn Band Met Oranje. Inmiddels hebben veel Nederlanders, van Coevorden tot Curaçao, materiaal ingeleverd. Met dit materiaal wordt een bijzondere film samengesteld die rond koningsdag door de NOS wordt uitgezonden en op dvd wordt uitgebracht.
Mijn Band Met Oranje gaat hiermee een tweede fase in. Beeld en Geluid is nu specifiek op zoek naar beeldmateriaal dat gefilmd is rondom de kennismakingstours in Friesland van Beatrix in 1980 én van Willem-Alexander in 2013. Naast de kennismakingstour is Beeld en Geluid ook op zoek naar amateurmateriaal dat gemaakt is tijdens de inhuldigingen van prinses Beatrix in 1980 en van prins Willem-Alexander in 2013 en alle activiteiten hieromheen.











