Vogelgriep: 1200 dode vogels gevonden door zoekteams
Wetterskip Fryslân heeft bij deze vogelgriepuitbraak de taak de vogels te ruimen en de waterkwaliteit te bewaken. Veiligheidsregio Fryslân regisseert de communicatie over het regiobeeld van de vogelgriep.

In de afgelopen dagen zijn ruim 1200 dode vogels gevonden. Het gaat voornamelijk om smienten.
Maandag hebben de zoekteams van Wetterskip Fryslân, Staatsbosbeheer, Natuurmomenten, It Fryske Gea en de betrokken gemeenten ongeveer 200 vogels gevonden en opgeruimd. Dit geldt voor de gebieden vanaf de IJsselmeer- en Waddenkust naar het binnenland. De gebieden waar deze vogels zijn gevonden zijn reeds bekend.
Dinsdag gaan de zoekteams mogelijk verder in de volgende gebieden: zuidoost kant Friese meren, rondom Grou en Akkrum en het gebied ten zuiden van Franeker.
Oproep: ga bij voorkeur niet het veld in De Veiligheidsregio roept wandelaars op om bij voorkeur op de openbare weg te blijven en niet het veld in te gaan. De oproep om niet het veld in te gaan, geldt ook voor jagers. Dit betreft een vrijwillige oproep. Hiermee wil men voorkomen dat groepen smienten zich onnodig verplaatsen. Het virus wordt tot nu toe vooral bij deze eendensoort aangetroffen.
Melden dode watervogels Als u drie of meer dode watervogels (eenden, ganzen, zwanen) aantreft, dan kunt u dit melden via het milieu-alarmnummer: (058) 212 24 22.
Geef bij de melding aan: De locatie van de vindplaats. Datum en tijdstip van de vondst. De aantallen en indien bekend soort(en) dode vogels.
Voorkom besmetting: Vermijd direct contact met de kadavers. Raak de kadavers niet met blote handen aan.
Wetterskip Fryslân zorgt in overleg met de betrokken gemeenten en/of grondeigenaar voor een veilige afvoer.
Meer informatie over de vogelgriep in Friesland vindt u HIER!












