Morgen lezing ‘Van school naar bezoekerscentrum Mar & Klif’ in Oudemirdum

OUDEMIRDUM – Morgenmiddag, zondag 9 juni, organiseert Bezoekerscentrum Mar & Klif in Oudemirdum een presentatie door Lucas Hoogkamp in samenwerking met Histoarysk Wurkferban Gaasterlân. De lezing gaat over de historie van het pand waar het bezoekerscentrum nu in gevestigd is, aan De Brink 4.
Lucas Hoogkamp neemt je aan de hand van beeldmateriaal, geluidsfragmenten en interessante feiten terug in de tijd. Hij vertelt over de ontwikkeling van het onderwijs vanaf het jaar 0 en over de geschiedenis, bewoners en gebruikers van het pand. Zo hebben er naast diverse schooldirecteuren onder andere twee bekende kunstschilders gewoond, waaronder Sieger Boukema en Dirk Kerst Koopmans. Later vestigde Piet Pleging, boswachter van Staatsbosbeheer, het Natuurmuseum, de voorloper van het huidige Bezoekerscentrum.
De lezing start om 13.30 uur en de kosten voor deelname bedragen € 5,= per persoon incl. koffie/thee. Opgave is noodzakelijk en kan via nationaallandschap.frl/evenementen. Bezoekerscentrum Mar & Klif is geopend op dinsdag t/m zaterdag van 10:00 – 17:00 uur en op zondag van 13:00 – 17:00 uur.












