Cultuur en uitgaan

Lezing ds. Jan Henk Hamoen uit Joure: Dansen over een kristallen brug

Door: Ynte Dragt

SNEEK - Op 8 februari vertelt ds. Jan Henk Hamoen uit Joure 18e-eeuwse verhalen die afkomstig uit de chassidisch-joodse gemeenschap. Ze zijn bekend zijn geworden onder de naam ‘Chassidische Legenden’. Tijdens de Tweede Wereldoorlog werden deze verhalen nieuw leven ingeblazen door een uitgave waar de beroemde drukker en kunstenaar Hendrik Nicolaas Werkman aan meewerkte.

Afbeelding
Foto aangeleverd

Hamoen heeft de verhalen met uitleg en afbeeldingen van Werkman opgenomen in zijn nieuwste boek. De Friese dichter Eppie Dam schreef bij elke legende een gedicht. Op deze avond zullen een aantal van die gedichten ook gezongen worden. Jan Henk Hamoen en de musici zullen de bezoekers meenemen in de verhalen, de teksten van Eppie Dam en de beelden van Werkman. 

Medewerkers aan deze avond zijn Jan Henk Hamoen, verteller; Jan de Jong, piano; Willemien Lolkema, alt en Andries Visser, bariton. Hamoen is emeritus predikant uit Joure, kunstkenner en een veel gevraagd spreker op het gebied van kunst en religie. “Het wordt een prachtige avond!”, laat de organisatie weten

  • Datum: 8 februari 2026
  • Plaats: Martinikerk Sneek
  • Aanvang: 19.30 uur
  • Toegang: Gratis, collecte bij de uitgang ter bestrijding van de onkosten
  • Contact: spirit@pknsneek.nl