Museum Hindeloopen met tentoonstelling Sits
De tentoonstelling is samengesteld door conservator Maurice Wery en gastconservator Winnifred de Vos. Van haar hand verscheen dit jaar het boek ‘Pronck en Prael. Sits in Holland’ bij uitgeverij Waanders.

Na een welkomstwoord door museumdirecteur Jelle Brouwer is de tentoonstelling door de conservator en gastconservator samen geopend. Vervolgens kregen de gasten en genodigden de kans om buiten af te koelen. Op het plein voor het museum voerden vijftien leden van folkloristische zang- en dansgroep ‘Aald Hielpen’ een viertal dansen uit, gekleed in het Hindelooper kostuum. De middag werd afgesloten met een borrel en instaprondleidingen door de tentoonstelling.
Vanaf maandag 1 juli is de tentoonstelling ‘Sits. Een wereldproduct in Hindeloopen’ voor publiek geopend. De tentoonstelling is een unieke kans om de rijke sitsen collectie van het museum te bewonderen. Vanwege de grote kwetsbaarheid zijn de sitsen kostuums zelden voor publiek te zien. De tentoonstelling is te zien in Museum Hindeloopen, gevestigd in het oude stadhuis uit 1683 gelegen naast de Grote Kerk in Hindeloopen. Toegang is gratis met een museumkaart.
De tentoonstelling Sits: Een wereldproduct in Hindeloopen is van 29 juni – 31 oktober 2019
Foto 1: foto van een gedeelte van de tentoonstelling
Foto 2: Winnifred de Vos en Maurice Wery openen de tentoonstelling
Foto 3: leden van ‘Aald Hielpen’ bezoeken de tentoonstelling
Fotoverantwoording: Bilbo Schickenberg












