Cultuur en uitgaan

Jan Sjoerd de Vries grote winnaar Nederlands Kampioenschap Stadsomroepers

De dagprijzen waren er voor Jan Sjoerd de Vries (1), Bertus Krabbe (2) en Marco van Avermaete uit Philipinne (3). De wedstrijd van vandaag vormde het sluitstuk in een serie wedstrijden van afgelopen jaar, die meetellen voor het Nederlands kampioenschap ook wel ‘Lage Landen Bokaal’ genoemd, omdat er ook omroepers uit Vlaanderen mee deden aan deze competitie.

Afbeelding
Sneek-“Gestraald als het weer, Friesland is vandaag opgefleurd door jullie aanwezigheid”, aldus wethouder Stella van Gent tijdens de prijsuitreiking van het Nederlands Kampioenschap Stadsomroepers in Sneek. Grote winnaar werd de Sneker Stadsomroeper Jan Sjoerd de Vries, die o.a. geprezen werd om zijn enthousiasme, positiviteit en zijn authentieke stijl. Nummer twee, Bertus Krabbe uit Kampen had volgens de jury een ‘hoog knuffelgehalte’. Hylper Rein Mulder werd beloond met het brons. Het was de vierde keer dat de Sneker Stadsomroeper de nationale titel in de wacht sleepte.

Met luide stem en traditioneel gekleed maakten de omroepers niet alleen reclame voor hun stad maar deden zij ook een verplichte roep. De organisatie  had als onderwerp de 11-fountains uitgekozen.

Foto’s Henk van der Veer

Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding