Internationale upgrade voor Fries Straat Festival
Leeuwarden - Op het Fries StraatFestival op 24, 25 en 26 mei zijn dit jaar maar liefst twee internationaal geliefde top acts te bewonderen. De eerste is de Australiër Bruce Airhead. Hij laat zijn publiek lachen met zijn straat theatershow rondom, op en in een enorme ballon.Eén van de muzikale hoofdacts is het Spaanse The Excitements. Zij nemen het publiek mee naar de oorsprong van de R&B en soul en zorgen ervoor dat gedanst wordt op het Wilhelminaplein. Naast deze twee internationale top acts staat het laatste weekend van mei de Leeuwarder binnenstad traditiegetrouw weer bol van de kwalitatief goede straattheateracts en prachtige muziek.

Het centrale festivalplein verhuist dit jaar naar het Wilhelminaplein. Nu dit plein klaar is, is het een prachtig decor voor de voorstellingen.? Het Fries StraatFestival begint op vrijdagavond 24 mei rustig met muziek op het Gouverneursplein. Zaterdag wordt traditiegetrouw de volledige binnenstad op z?n kop gezet en op zondag 26 mei wordt in stijl afgesloten met straattheater op het Wilhelminaplein en muziek op het Gouverneursplein.
Greep uit het programma
Uit Duitsland komt dit jaar Noah Chorny. ?’Deze acrobaat is hilarisch. Hij haalt op een enom flexibele lantaarnpaal de gekste fratsen uit’?, vertelt straattheaterprogrammeur Sylvia van den Berg. ?De beeldende theatergroep Aardlek zoekt ergens in de binnenstad een mooie plek uit om een stukje natuur aan te leggen. Compleet met koeien en varkens, maar dan wel in het klein. Zo ontstaat een soort van luchtbeeld van Nederland. Ook voor kinderen hebben we weer leuke voorstellingen en doe-dingen. Bij Krijt! kunnen ze alles doen wat ze thuis niet mogen. Het zwartwitte interieur, van stoelen tot banken en een televisie mogen ze helemaal vol krijten.?Lopend straattheater is er van de straattheatergroep Krist Doo. ?Dit zijn twee gigantische rotsfiguren die op een speelse en vriendelijke manier de interactie zoeken met het publiek?, aldus Van den Berg. ?Een andere erg leuke lopende act is van Big Bugs. Dit zijn drie enorme kevers die onder begeleiding van een boswachter over het Wilhelminaplein kruipen.?
Muziek
Naast de vele straattheatervoorstellingen is er ook het nodige muzikaal vertier. De Memphis Maniacs sluiten dit jaar de avond op het Gouverneursplein muzikaal af. Tegelijkertijd doen The Excitements dit op het Wilhelminaplein. ?Eins Zwei & the Parallel Cinema is een twintigkoppige indieband die zaterdag op het Gouverneursplein op een fantastische manier een ode brengt aan de Indiase filmindustrie?, vertelt Titus van ?t Veer. ?Jungle by Night mixt zaterdag op het Wilhelminaplein op een hele eigen manier afrobeat, ethiojazz, funk, dub en rock met elkaar.? Jungle by Night stond eerder op onder andere Lowlands en North Sea Jazz en speelde drie keer in een uitverkocht Paradiso.












