Cultuur en uitgaan

Nieuwjaarsconcert ‘Stedelijk’ in Antonius Sneek

Sneek - Op zondag 11 januari a.s. verzorgt het het Stedelijk Muziekkorps te Sneek een Nieuwjaarsconcert in de hal van het Antonius Ziekenhuis te Sneek. Speciale gast is mezzosopraan Froukje Bosma. Aanvang is 11.00 uur. Toegang is gratis.

Afbeelding
Sneek - Op zondag 11 januari a.s. verzorgt het het Stedelijk Muziekkorps te Sneek een Nieuwjaarsconcert in de hal van het Antonius Ziekenhuis te Sneek. Speciale gast is mezzosopraan Froukje Bosma. Aanvang is 11.00 uur. Toegang is gratis.

Het Stedelijk Muziekkorps, onder leiding van Tseard Verbeek, presenteert een programma in de stijl van het traditionele Nieuwjaarsconcert van de Wiener Philharmoniker vanuit Wenen, dat jaarlijks op Nieuwjaarsdag op televisie wordt uitgezonden en door meer dan 50 miljoen mensen over de hele wereld wordt bekeken.

Dit levert in “het Antonius” een concert op met klassiek werk van verschillende bekende componisten. Zo zal het Sneker orkest onder andere een Slavische dans van Antonin Dvorák en “Processie van de Edelen” van de Russische componist Rimsky-Korsakov ten gehore brengen. Daarbij zal er een uitstapje gemaakt worden naar het Amerika van de 20e eeuw, met de Ouverture uit “Candide” van Leonard Bernstein en “Summertime”van George Gershwin.

In dit laatste stuk zal mezzosopraan Froukje Bosma soleren; een ervaren zangeres met een erg breed repertoire. Zij treedt regelmatig bij evenementen en diensten op als soliste, zingt momenteel bij amusementsorkest “Andante” en treedt regelmatig op met haar eigen vocaal ensemble “Intermezzo”. Naast Gershwin zal Froukje Bosma ook werk van Georges Bizet en Franz Lehár zingen, onder begeleiding van het orkest.

Natuurlijk mag tijdens dit Nieuwjaarsconcert de beroemde Radetzky Mars van Johann Strauss sr. niet ontbreken. Kortom, het Stedelijk en het Antonius Ziekenhuis laten u op traditionele wijze het nieuwe jaar beginnen!

Afbeelding