In bedrijf

Ook op zondag volop asfalteringwerkzaamheden

HEERENVEEN - Ook zondag was aannemer Bam Infra druk met het asfalteren van de nieuwe oprit van de A32.

Foto: Dennis Stoelwinder
Foto: Dennis Stoelwinder

Met twee asfaltmachines en diverse walsen is de gehele dag gewerkt. Kiepwagens met asfalt reden af en aan. Aan het einde van de middag lag de nieuwe oprit erin. Ook op de A32 is zondag nog geasfalteerd. Zondagavond is de belijning aangebracht. De A32 gaat maandagochtend om 06.00 uur weer open voor het verkeer. 

Het gaat om het gedeelte tussen de oprit Heerenveen Oranjewoud (11) en het knooppunt Heerenveen.

De afsluiting was nodig vanwege de aanleg van een rioolbuis onder de rijbaan van de A32. Tegelijkertijd werden ook nog enkele portalen geplaatst. Om het werk veilig uit te kunnen voeren was het nodig om de rijbaan in de richting van Leeuwarden ter hoogte van Heerenveen-Centrum gedurende één weekend volledig af te sluiten. Op de rijbaan in de richting van Meppel was alleen de meest linker rijstrook afgesloten.

Rotonde Het Meer

Op woensdag 11 en donderdag 12 augustus vervangt aannemer BAM Infra het asfalt van rotonde Het Meer. Het verkeer wordt met behulp van verkeersregelaars langs het werk geleid.

Omleidingen Heerenveen-Centrum

Sinds 10 juli zijn de wegen aan de oostzijde (IBF) van de A32 ter hoogte van Heerenveen-Centrum zes weken lang afgesloten. Het gaat om de K R Poststraat, de op- en afrit van de A32, de Mercurius en de Venus. Verkeer dat vanuit het centrum van Heerenveen richting Leeuwarden, Drachten, Joure of De Knipe wil, wordt tot en met zondag 22 augustus omgeleid. Een animatiefilmpje op www.heerenveenbeterbereikbaar.nl brengt de omleidingsroutes in beeld.

Vlot & Veilig de A32 op en af

Het Project Heerenveen Beter Bereikbaar is een samenwerking van de gemeente Heerenveen, provincie Fryslân en Rijkswaterstaat. Heerenveen kent een grote verkeersdrukte in de ochtend- en avondspits. Om de verkeerssituatie vlotter en veiliger te maken, worden de op- en afritten van de A32 en de wegen naar de op- en afritten (K.R. Poststraat en Oranje Nassaulaan) verbeterd. 

Foto: Dennis Stoelwinder
Foto: Dennis Stoelwinder
Foto: Dennis Stoelwinder
Foto: Dennis Stoelwinder
Foto: Dennis Stoelwinder
Foto: Dennis Stoelwinder
Foto: Dennis Stoelwinder
Foto: Dennis Stoelwinder
Foto: Dennis Stoelwinder
Foto: Dennis Stoelwinder
Foto: Dennis Stoelwinder
Foto: Dennis Stoelwinder
Foto: Dennis Stoelwinder
Foto: Dennis Stoelwinder