In bedrijf

Werknemers Imperial Tobacco in Joure staken

JOURE - Vrijdag gingen stakende werknemers van Imperial Tobacco in Joure met toeters, vlaggen en muziek naar hun fabriek toe. Het was daarmee de vierde dag van de staking bij de tabaksfabriek.

Werknemers van tabaksfabriek in Joure staken Foto Omrop Fryslân Casper Slotboom
Werknemers van tabaksfabriek in Joure staken Foto Omrop Fryslân Casper Slotboom
\n

Het gevoel dat bij de werknemers overheerst is dat ze niet serieus genomen worden. En dat raakt de werknemers zeer. Sommigen van hen werken al veertig jaar bij de fabriek. In goede en mindere tijden.

‘Bedrijf maakt veel winst’
,,Ze willen zich gehoord en gezien voelen’, zegt FNV-voorzitter Tuur Elzinga bij Omrop Fryslân. ,,De eisen zijn rechtvaardig: het is een bedrijf dat veel winst maakt. Dus het kan er ook gewoon voor zorgen dat de mensen koopkrachtbehoud hebben. Met het bod wat er nu ligt, is dat niet het geval.’

Dat gevoel wordt herkend door de medewerkers: ,,De laatste jaren is het al te laag, maar het het bedrijf wil niks’, zegt een staker. Zo zouden er ook onderlingen verschillen in bijvoorbeeld ploegentoeslagen zijn voor hetzelfde werk. ‘Het moet voor iedereen gelijk zijn.’

In het midden
Voorlopig lijkt dat niet te lukken. De bonden willen 13% loonsverhoging, de fabriek biedt maximaal 7%. De bonden willen graag ergens in het midden uitkomen. Zij weten ook dat volledige inflatiecompensatie econimisch lastig is.

CNV en FNV gaan waarschijnlijk akkoord met een loonsverhoging van 10 procent. Voorlopig houden de stakingen nog wel even aan. ,,We zijn tevreden als er écht geluisterd wordt en de werkgever laat zien haar eigen medewerkers serieus te nemen’, zei Elzinga.

Bron: www.omropfryslan.nl