A.N.O heren 1 nieuwe koploper tweede klasse I
IJLST - In een opnieuw tot de nok toe gevulde sporthal de Utherne in IJlst speelde A.N.O gisteravond zijn derde wedstrijd van de competitie tegen Oeverzwaluwen H1 uit Koudum.

Gadegeslagen door de bijna voltallige selectie van Lokomtiv Hydra uit Sneek begon A.N.O overtuigend aan de wedstrijd in het vier-twee systeem met spelverdelers Jan Sikma en Evert Zijlstra. Het hoogtepunt van de wedstrijd vond al halverwege de eerste set plaats toen Jan Sikma met gevaar voor eigen leven de bal uit de volle tribunes opdook en deze daarna miraculeus via Cornelis Sybrandy aan de andere kant van het net belandde.
Oud olympisch volleybalcoryfee Jan Posthuma keek vanaf de kant vol bewondering toe en vroeg zich hardop af; “is dit echt een zoon van Hans Sikma?” Dit punt betekende de 12-10 voor A.N.O en deze dreun kwam Oeverzwaluwen niet meer te boven. Zo ging de eerste set met 25-14 naar de thuisploeg.
Tweede set
In de tweede set kwamen Dennis Damstra, Klaas Sikma, Ezra Sybrandy en de IJlster cultheld Tom Westerbeek fris binnen de lijnen. Ook deze set ging onder aanvoering van spelverdeler Evert Zijlstra en de veel scorende Dennis Damstra met 25-14 naar A.N.O.
Enkel
Aan het einde van de tweede set ging Evert Zijlstra door zijn enkel dat betekende dat Dennis Damstra als tweede spelverdeler de derde set begon. A.N.O vocht zich hier ook knap doorheen met de degelijk spelende Douwe van der Zee en de atletische middenspeler Michiel Zijlstra die net zo makkelijk springt op het volleybalveld als dat hij zomers doet op de Friese fierljepschansen.
Tegen het einde van de derde set begon het wel wat stroever te lopen maar mede dankzij een paar knappe punten van Cornelis Sybrandy die met zijn prachtige techniek net zo makkelijk de ballen opzet als dat hij een zwaar shagje draait. ”Hij is syn vader René Sybranski ût de bek weg stapt”, klonk het vanaf een volle tribune. Ook deze derde set ging met 25-18 naar de thuisploeg.
Trotse koploper
In de vierde set werd het gemis van Evert Zijlstra toch wel zichtbaar. A.N.O begon wat slordiger te spelen en de geblokte tegenstanders uit Koudum kwamen met 20-24 op setpunt. Michiel Zijlstra werd nog ingebracht en mede door zijn blokkering en een paar mooie ballen van Klaas Sikma werd het nog 25-25, maar de sportieve Oeverzwaluwen trokken in de vierde set toch aan het langste eind en wonnen deze set met 25-27. Met deze derde 3-1 overwinning op een rij is A.N.O nu de trotse koploper in de tweede klasse I.
Nazit
Het herenvolleybal leeft weer volop in regio ‘GrootSneek’ met al een potentieel A.N.O heren 2 op de tribune en volgende week in de Sneker sporthal de clash in de beker tussen de heren van VC Sneek en Hydra Lokomotiv. Tijdens de nazit in de kantine ging coach Peter Thiesscheffer nog even aan de slag met zijn gedroomde libero de fanatieke Jorrit Hoekstra. “Diep door de knieën met de pass, maar de handen hoog houden!” Deze week gaat Hoekstra dat op de training proberen maar dan zonder een glas HJ in zijn handen…….
Team foto: Staand: Evert Zijlstra, Ezra Sjoerd Sybrandy, Tom Westerbeek, Klaas Sikma, Dennis Damstra, Jan Sikma en Michiel Zijlstra Voor: Douwe van der Zee, Cornelis Sybrandy en Jorrit Hoekstra.
Bron: A.N.O.







