Schulting pakt sprinttitel én WK-ticket, zilver voor Tim Prins op NK sprint
HEERENVEEN - Suzanne Schulting heeft het NK sprint in Thialf op overtuigende wijze gewonnen en daarmee haar eerste grote titel op de langebaan veroverd. De rijdster van Team Essent was dit weekend oppermachtig en won alle afstanden. Ook op de afsluitende 1.000 meter was Schulting de beste in 1.14,10.

“Geweldig mooi,” reageerde Schulting na afloop. “Het meest trots ben ik op de tijden die ik dit weekend heb gereden.” Met haar eindzege plaatste Schulting zich voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen.
Ook Fledderus naar WK sprint
Marrit Fledderus eindigde als tweede in het klassement en gaat eveneens naar het WK sprint. Dat komt door de afmelding van Jutta Leerdam, die eerder al was aangewezen maar het WK overslaat. Femke Kok had al een aanwijsplek voor het WK, dat donderdag en vrijdag wordt gehouden.
Schulting houdt controle op slotdag
Op de tweede wedstrijddag reden Schulting en Fledderus op de 500 meter exact dezelfde tijd (37,67), waarbij Schulting op de duizendsten sneller was. Daarmee bleef haar ruime marge in het klassement intact. Op de laatste 1.000 meter bouwde ze die voorsprong verder uit: Schulting was ongeveer een seconde sneller dan Fledderus. Pien Smit pakte het brons.
Botman kampioen, Prins tweede
Bij de mannen ging de Nederlandse sprinttitel naar Janno Botman. In de slotfase wist hij een aanval van Tim Prins af te slaan. Prins uit Joure (Team Reggeborgh) won wel de tweede 1.000 meter in 1.07,80 en eindigde als tweede in het eindklassement. “Ik heb het op de 500 meter laten liggen,” erkende Prins na de slotafstand.
![]()
Tim Prins eindigt als tweede op de NK Sprint - Foto: Douwe Bijlsma/Orange Pictures
WK-ticket voor Botman
Botman hield uiteindelijk 0,14 seconde voorsprong over en pakte daarmee ook het enige beschikbare WK-ticket bij de mannen. Merijn Scheperkamp beet zich in de slotrit stuk op de tijd van Prins en viel buiten het podium. Sebas Diniz had zich eerder op de dag afgemeld wegens ziekte.












