Sneek Wit Zwart verliest opnieuw
De Sneker oefenmeester zag dat de eerste kans voor de Sint Jeroens Club was. Het schot van David Verweij was echter een eenvoudige prooi voor doelman Klaas Boersma en die kreeg vervolgens evenals zijn collega aan de andere kant weinig te doen, al had Boersma aan de bak gemoeten, indien de bal na dik twintig minuten op de stip was gelegd. De arbiter van dienst zag weliswaar dat Benji Broekhof in de zestien onderuit ging, maar constateerde tevens dat de bal werd gespeeld en liet het protest van de bezoekers voor wat het was.

Waar echter wel rekening mee diende te worden gehouden, was de strakke wind en die zou na een dik half uur een bepalende rol spelen. Toen zeilde een schot van een meter of twintig van Stef van der Zalm gedragen door de wind namelijk hard over doelman Klaas Boersma om vervolgens tegen de touwen tot stilstand te komen. De formatie van De Jong had dat voordeel niet en kwam in de eerste helft maar hoogst zelden in de buurt van de Noordwijker goal. Die bleef dan ook redelijk onbedreigd, zulks in tegenstelling tot die van Sneek Wit Zwart en op slag van rust resulteerde dat in een tweede tegentreffer. Die kwam op naam van Tom Duindam die daarmee zijn ploeg met een comfortabele voorsprong naar de kleedkamer loodste.
Niet lang na de terugkeer uit die warme ruimte zorgde Wytse Veenstra voor de aansluiting. We schrijven de 50ste minuut als een inzet van de spits via de vingertoppen van de doelman en de binnenkant van de paal binnenvalt. Daarmee was de spanning terug, doch die leek luttele minuten later al weer achter de horizon te verdwijnen. Tot opluchting van het thuisfront bleef nadat doelman Klaas Boersma al was omspeeld, verdere schade uit en die averij kwam er vijf minuten later ook niet. Toen fungeerde Kristan Boeree als reddende engel, waarna Boersma nog net een hoekschop kon voorkomen.
Met nog een kwartier op de klok ontsnapte de thuisclub bij een inzet van Rick van Dijk (rakelings over) andermaal aan een grotere achterstand en leek er nog iets mogelijk en zeker toen Alwin Velds nog geen twee minuten later Jakob Lubbers in stelling bracht. De invaller verzuimde echter om de assist van de linksback te verzilveren, maar leek met nog een paar minuten op de klok een herkansing te krijgen. Deze keer was de pass echter niet op maat en daarmee ging de laatste mogelijkheid op een puntendeling voor de thuisclub in rook op. Die liep vervolgens in blessuretijd bij een overigens zeer goed uitgespeelde counter nog een keer in het mes, waarbij Rick van Dijk namens SJC als beul fungeerde (1-3).
Sneek Wit Zwart zakte door deze nederlaag naar de veertiende plek en zag bovendien dat de situatie er niet rooskleuriger op werd omdat concurrenten als De Bataven en RKHVV de volle buit pakten. Komende zaterdag spelen de Sneker opnieuw thuis en wel tegen MSC, de ploeg van voormalig trainer Berry Zandink en actueel de nummer zeven van de ranglijst.
Bron:www.pengel.weebly.com













