Laatste speelronde beslissend voor ONS Sneek
Die verrassing deed veel meer pijn dan het verlies tegen SV Spakenburg. Dat was vooraf ingecalculeerd, want ONS zou alleen bij een super goede dag in staat zijn om de grootmacht punten af te snoepen. Door zo’n dag werd eigenlijk al voor de wedstrijd een streep gezet. Trainer Chris de Wagt moest het namelijk doen zonder zijn topscorer Curty Gonzales die donderdag op de training geblesseerd raakte, terwijl daarnaast ook nog eens voorstopper Serge Fatima ontbrak.

Beide spelers zagen vanaf de zijlijn, dat het ingecalculeerde verlies al binnen iets meer dan een kwartier vorm kreeg. Spakenburg kwam sterk uit de startblokken en al na vijf minuten schoot Olivier Pilon op aangeven van Philip Ties de bal hard in de kruising. In die fase werd ONS door de in een hoog tempo spelende gasten overlopen en was het vooral een kwestie van tegenhouden. Een vrije trap van Jasper Waalkens werd door doelman Barry Ditewig nog gepareerd, maar luttele minuten later was de ONS-goaiie kansloos. Waalkens werd diep gestuurd en bediende met een hakje Philip Ties die vervolgens evenals eerder Olivier Pilon de kruising vond (0-2). Hoewel de storm daarna enigszins luwde, bleven de betere mogelijkheden voor de blauwen van de Westmaat en na een hoekschop van Kees Tol ontsnapten de Snekers bij een kopbal van Nathaniël Will aan een derde tegentreffer.
ONS stelde daar amper iets tegenover en pas na een klein half uur zorgde Fabian Stevens voor de eerste dreiging. De inzet van de naar HZVV vertrekkende spits verdween echter voorlangs. Het zou naar later bleek in de eerste helft de enige noemenswaardige dreiging van Sneker makelij zijn. Verder was het vooral Spakenburg dat de klok sloeg en met name Philip Ties bleek een plaaggeest voor de oranje-defensie. Zo schoot de aanvaller na een corner van Tol net naast en op slag van rust had hij het geluk niet aan zijn zijde, toen zijn inzet buiten bereik van Ditewig op de paal uiteen spatte. Onmiddellijk na rust leek de blauwe storm weer aan te wakkeren en vrijwel meteen moest Ditewig bij een uithaal van Kees Tol aan de bak. De Sneker keeper bleef vervolgens bij de volgende aanvallen werkloos, omdat de gasten de meest effectieve oplossing achterwege lieten en het vooral mooi wilden doen. Vervolgens leek Kees Tol leek in de 67ste minuut op weg naar de definitieve beslissing, maar Iloba Achuna wist die met een prima sliding nog te voorkomen.
De blauwe aanhang had op dat moment het aanstaande kampioensfeest al ingezet en helemaal, toen Olivier Pilon in de 74ste minuut na een harde voorzet van Tom van der Neut de 0-3 liet noteren. Daarmee kon het ijzerdraad van de kurken losgedraaid worden en konden de bosjes bloemen richting zijlijn. Die bosjes kregen tien minuten voor het einde nog wat extra water in de vorm van een vierde goal, toen de aangever van de derde treffer met een snoeiharde kopbal de eindstand op 0-4 bepaalde.
ONS had toen de handdoek al geworpen en had met het oog op de laatste speelronde sterkhouders als Michael Lanting, Genridge Prijor en Rein Werumeus Buning uit voorzorg al naar de kant gehaald. Die laatste wedstrijd tegen Jong FC Groningen wordt na de hiervoor al gememoreerde winst van Capelle dat zaterdag thuis tegen nummer zestien Spijkenisse speelt, voor de Snekers één uit de categorie ‘leven of dood’, waarbij ONS moet winnen om de nacompetitie te ontlopen.
Bron: http://pengel.weebly.com
Foto Henk van der Veer







