Sneek Wit Zwart lijdt in Assen kansloze nederlaag
Hoewel Wesley Tankink na dik twintig minuten met een lob over doelman Chris van Houten de Snekers bijna op gelijke hoogte bracht, waren de betere mogelijkheden in het vervolg van het eerste bedrijf ook voor de thuisclub. Zo ontsnapte Sneek Wit Zwart aan een grotere achterstand, toen Stan Haanstra alleen voor doelman Klaas Boersma opdook, terwijl de bal bij een kopbal van Daniël Sanafikhah maar net over de lat ging. Vervolgens liet de thuisclub op slag van rust twee ‘dotten’ liggen. Bij de eerste hield doelman Klaas Boersma de Assenaren van scoren af en bij de tweede had hij toen de bal door zijn benen werd gespeeld, het geluk dat het gespikkelde monster net naast zijn heiligdom belandde.

Met Niels Bruining en Leon de Vries voor resp. Jorn Wester en David Veldmeijer probeerde Sneek Wit Zwart na de thee meer grip op de wedstrijd te krijgen. Dat lukte echter van geen kant en het was aan een gebrek aan precisie aan Asser zijde te danken, dat men in de wedstrijd bleef. Achilles 1894 kreeg in de eerste fase na rust namelijk een serie kansen, maar verzuimde steeds weer om het nekschot toe te dienen. Daardoor bleef Sneek Wit Zwart n de wedstrijd, doch de mogelijkheden om iets te bewerkstelligen waren uiterst dun gezaaid. Alleen bij een hoekschop en bij een actie van de naar binnen getrokken Nils Bruining (naast) zorgden de mannen van trainer Germ de Jong voor enige dreiging. Die was echter bij lange na niet voldoende om aanspraak op een resultaat te kunnen maken en toen invaller Jean Pierre N’Gouan in de 83ste minuut na een actie op links de tweede treffer voor Achilles 1894 liet noteren, was de wedstrijd definitief gespeeld.
Door die overigens terechte nederlaag is Sneek Wit Zwart zoals hiervoor al werd vermeld, met een plek die noopt tot het spelen van play offs om lijfsbehoud, weer terug bij af. Komende zondag reizen de wit-zwarte troepen naar Hoorn voor het treffen met Hollandia en moet men proberen om aan de andere kant van de plas bij wijze van spreken de Dorpstraat weer te bereiken.













