Sport

WPB knokt zich thuis naast Heerenveense Boys

Sneek - Lang leek Heerenveense Boys in Sneek op weg naar een uitzege. Ze verkeken zich echter in de vechtlust van de Snekers en dat leverde de thuisclub een meer dan terechte puntendeling op 2-2. Ze vergroten daarmee het gat naar de directe degradatie kandidaat SDS tot 5 punten. WPB startte voortvarend aan het duel, vroeg druk zette en niet laten voetballen was het advies en die boodschap werd prima opgepikt.

Afbeelding
Met een hakbal zette hij de doorgelopen Kevin Fokum alleen voor doelman Hoekstra neer, hij schoot de bal prima in maar met een prachtige, katachtige reactie, bracht doelman Hoekstra opnieuw redding voor zijn ploeg. En zoals zo vaak het geval is gebeurd dit ook vandaag weer eens. De 1e echte kans voor HvB was meteen raak. Met crosspass werd de opkomende rechtsback Visser aangespeeld. Zijn voorzet leek weggewerkt te worden door Tjardo de Graaf, maar deze belande voor de voeten van Nico de Jong. Die bedacht zich geen moment en vanaf 20 meter belande de bal snoeihard achter doelman Baggel in de kruising. Ongeloof en vertwijfeling op de sneker gezichten, speel je zo goed creëer jezelf de mooiste mogelijkheden maar ligt de bal aan de andere kant in het net en ga je met een 0-1 achterstand de rust in. De thuisclub zette vanaf de 1e minuut Heerenveense Boys met fris aanvallende voetbal vast op eigen helft en dit leverde een aantal prima kansen op. Na 5 minuten was het Kevin Fokum die oprukte langs de rechterkant en Casey Spoelstra aan het werk zette. Casey haalde de achterlijn en trok de bal terug op Kevin die vanaf de rand zestien met zijn “chocoladebeen”de bal net naast de kruising zag verdwijnen. Even later werd een kopbal van Robert Jansen tot hoekschop verwerkt en ook een schot van Robert Minks verdween net naast het doel. HvB werd vast gezet en WPB kreeg binnen 5 minuten 5 of 6 corners maar dit leverde helaas geen gevaar op.

Toen de 1e storm wat was gaan liggen probeerden de bezoekers wat onder de druk vandaan te komen, dat lukte ook enigszins echter gevaarlijke momenten leverde dit niet op voor het sneker doel. WPB stond goed, voetbalde prima en dit leverde ook kansen op. Na 22 minuten volgde de 1e 100% kans voor Robert Jansen, na een aanval uit het boekje werd hij vrij voor doelman Peter Hoekstra gezet. Zijn inzet was prima, keeper lag in de verkeerde hoek maar kon nog net de bal met de voeten tot corner verwerken. 3 minuten later een zelfde actie waarbij Casey Spoelstra alleen voor keeper Hoekstra verscheen, zijn “stiffie” werd opnieuw met de voet gered door Hoekstra. Na 28 minuten kreeg HvB zijn 1e mogelijkheid maar Oane Hoarnstra raakte de bal totaal verkeerd waardoor deze op de parkeerplaats belande. Na 37 minuten volgde misschien wel de mooiste aanval van de middag. Het was op rechts Kevin Fokum die de bal inspeelde op Casey, deze speelde zijn man uit en via een “één tweetje” met Robert Minks bezorgde hij de bal in de punt bij John Witteman.

 

Met Rinze Idzinga voor de licht geblesseerde Robert Jansen in de ploeg mocht de thuisploeg proberen om de gelijkmaker te forceren maar na 7 minuten spelen in de 2e helft kregen ze het deksel op de neus. Op rechts werd Ferdinand Bijma in buitenspel positie aangespeeld, maar de grensrechter vlagde niet waardoor dit door mocht gaan. Zijn voorzet belande op het hoofd van Oane Hornstra die Gabe Teun Top een niet te missen kans bood en de 0-2 verscheen dan ook op het scorebord. WPB leek rijp voor de sloop maar HvB zette niet echt door en de thuisploeg bleef hierdoor in de wedstrijd. In 69e minuut kwam WPB nog goed weg toen Oane Hornstra zich op de achterlijn knap vrijspeelde maar doelman Baggel op zijn weg vond.

De wedstrijd leek gespeeld maar uit het niets kwam WPB op 1-2. Op rechts was het Kevin Fokum die de bal kreeg aangespeeld. Hij legde de bal terug op John Witteman die de bal slecht raakte en hierdoor bij Isau Cristavaõ bezorgde. Isau bleef goed kijken en legde de bal terug op Robert Minks die heel beheerst de bal in de uiterste hoek schoot en daarmee de 1-2 op het bord bracht. Met nog 13 minuten op de klok was dit het sein voor een slotoffensief. HvB werd terug gedwongen, dit leverde 5 minuten voor tijd een vrije trap op 18 meter van het doel op toen de sterk fluitende scheidsrechter Smit uit Hoorn voor een overtreding op Isau floot. Rinze ging achter de bal staan en zag de bal via de muur in het doel verdwijnen en daarmee was de stand weer gelijk getrokken. In de laatste 5 minuten probeerden beide ploegen nog wel de overwinning naar hun toe trekken maar gescoord werd er niet meer.

Na de wedstrijd kon iedereen zich eigenlijk wel vinden in dit gelijke spel. Als je zo goed speelt in de 1e helft maar daar voor niet de beloning krijgt moet je blij zijn dat je op de valreep de gelijkmaker nog scoort. Interim trainer de Broer Wiebe de Ringh had liever gezien dat zijn ploeg het na de 0-2 had afgemaakt maar op basis van de kansen was dit wel de juiste uitslag volgens hem!

Volgende week hebben de mannen een weekje rust, zodat alle ploegen op 24 wedstrijden kunnen komen. En dan volgen er nog 2 wdstrijden tegen Grijspkerk (uit) en ONT thuis. Na deze wedstrijden weten we hoe het 1e jaar in de 2e klas is afgelopen en of er nog een nacompetitie volgt of niet!  (door: Waterpoort Boys)

Afbeelding