Sport

Fries kampioenschap wedstrijdvissen De Deelen

De Deelen - Ruim 120 sportvissers op een rij. Zwaar geconcentreerd met een 13 meter lange hengel, vissend vanaf hun indrukwekkend plateau op de hagelnieuwe vissteigers aan de Hooivaart. Turend naar hun ranke dobber om elk moment de winnende vis aan de haak te kunnen slaan. Dit is het beeld wat u zal aantreffen tijdens de komende Friese Kampioenschappen wedstrijdvissen op zaterdag 18 mei langs de Hooivaart bij de Deelen.

Afbeelding
De wedstrijd duurt tot 14 uur waarna de prijsuitreiking plaatsvindt in Cafe de Streek in Tjalleberd. Om 15.30 uur zal het officiële kampioensbord worden uitgereikt aan de nieuwe Fries kampioen door Roel de Jong. (foto wedstrijdvissen.nl) Voor aanvang van het Fries Kampioenschap, zal Sportvisserij Fryslân de 150 vissteigers in de Hooivaart bij de Deelen officieel in gebruik nemen. De heer Roel de Jong, dagelijks bestuurslid van Wetterskip Fryslan, zal hiertoe om 10.00 uur het startschot voor deze sportviswedstrijd geven. Daaraan voorafgaand is er vanaf 9.30 uur een korte informele bijeenkomst

Uniek wedstrijdparcours

Wetterskip Fryslân heeft de oevers en kaden in de Hooivaart/Heafeart opgehoogd en hersteld. Ook zijn er natuurvriendelijke oevers aangelegd. In dit project zijn in samenwerking met Sportvisserij Fryslân tevens 150 vissteigers gerealiseerd om sportviswedstrijden op deze locatie mogelijk te maken. Hiermee heeft Fryslân een uniek wedstrijdparcours waar zowel nationale als internationale wedstrijden kunnen worden georganiseerd.
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding