Sport

Indrukwekkende finale van Aaron als vaderdagkado

Zaterdag Op zaterdag stonden een vijftal trainingsheats op het programma. De eerste sessie begon voor Aaron voortvarend, het team probeerde een andere bandenafstelling en dit leek geen verkeerde keuze te zijn. Met hoge snelheid reed Aaron over het circuit, tot een drie ronden voor het einde. “Elke keer bij het uitkomen van de bocht stotterde de motor en verloor ik snelheid”, vertelt Aaron. Het verval was bijna twee seconden per ronde. In de tweede sessie verloor Aaron na drie ronden zijn snelheid. “We hebben van alles aangepast en gezocht naar het probleem. Andere carburateur, afstelling van de klepveren, brandstoftoevoer, ontsteking, elke keer een ding proberen en de baan weer op”, geeft vader Arnold aan. Uiteindelijk heeft het team ’s avonds om 19.00 uur besloten een nieuwe motor in de stockcar te zetten. Deze motor was niet gereed om direct in te bouwen en dus werd het sleutelen tot in de late uurtjes.

Afbeelding
MILDAM - Het was een weekend van uitersten voor Aaron Terpstra en zijn team. Het racetalent uit Mildam stond afgelopen weekend aan de start tijdens de Flevo Cup op het Midland circuit in Lelystad. Tevens waren er zes teams uit Engeland overgekomen om onder prachtige weersomstandigheden de strijd met elkaar aan te gaan.

Racedag De zondag was het afwachten wat deze motor ging doen. “Een nieuwe motor heeft altijd een aantal sessies nodig om in te lopen”, legt vader Arnold uit. Omstreeks 12:20 stapte Aaron in voor de eerste manche. Met een ijzersterke start van de laatste startplaats reed Aaron zich snel naar voren, halverwege de race lag Aaron op de vijfde plaats en positioneerde zich voor een inhaalactie toen de snelheid verdween. De rondetijden gingen ruim een seconde omhoog en Aaron probeerde zijn positie te behouden, uiteindelijk wist hij als zesde over de finishlijn te komen. Voor het team betekende dit wederom sleutelen. Wat was de oorzaak van dit verval? Na enkele aanpassingen stuurde Aaron zijn bolide wederom de baan op voor heat twee. Een mooie race bracht hem halverwege de race op positie twee, onderweg naar de koploper herhaalde zich het probleem in de laatste drie ronden. De tweede plaats werd uiteindelijk met tevredenheid ontvangen. De finaleheat volgde snel. Vader Arnold; “We hadden het vermoeden dat het snelheidverlies ontstond in de combinatie tussen het (te) warm worden van de motor en de brandstof”.

In de finale nagenoeg hetzelfde beeld, een prima start kreeg vervolg door mooie inhaalacties. Echter, leek het probleem zich te hebben opgelost en reed Aaron de achterstand naar de koploper dicht. Na bijna een gehele ronde bumper aan bumper, met circa 90km/u, rond te hebben gereden koos Aaron zijn moment en stak op indrukwekkende wijze zijn auto binnendoor bij zijn Engelse concurrent. Bij ingang van de laatste bocht was het wel zeker dat de overwinning voor de jonge Mildammer een feit was. Zijn ereronde leverde veel applaus en bewondering op.

Gereedmakend voor de huldiging had Aaron nog een mededeling voor zijn vader. “Deze finale is je vaderdagkado”!

Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding