3 tips om je scheiding soepel te laten verlopen
INGEZONDEN - Hoor je ook wel eens over zo’n vechtscheiding?

Als als goede vrienden uit elkaar wil gaan, maar wel op zo’n manier dat alles netjes geregeld is als er nieuwe partners komen, kijk dan eens op descheidingsmediator.nl. Een ervaren bemiddelaar kan veel voor je doen, de kans dat het uitloopt op zo’n vechtscheiding is stukken kleiner. Lees verder over tips om je scheiding soepel te laten verlopen.
Van ouderschapsplan tot een erfenis verdelen
Wist je dat een mediator best breed ingezet kan worden? Ook als partijen een erfenis niet weten te verdelen, kunnen zij bij een mediator aankloppen. Maar in de meeste gevallen gaan stellen naar de mediator omdat zij niet meer samen door willen, en een goed ouderschapsplan voor het kind of de kinderen willen. Tegelijkertijd moet er een boedelscheiding komen. Misschien moet er wel een huis worden verkocht, en soms zelfs een eigen zaak. Hoe ga je dat allemaal regelen? Descheidingsmediator.nl is ervaren met bemiddelen bij scheiden. Door die ervaring weet de mediator dat alle partijen niet even rationeel meer nadenken door de emotie, en speelt daarop in. Bijvoorbeeld, een gegeven is dat mensen die in een situatie zitten niet even makkelijk ver vooruit kunnen kijken, wat de mediator wel doet.
De emotie regeert tijdens een echtscheiding
Scheiden doet veel met je psyche. Soms zitten er gedachten aan vast zoals ; het komt nog wel goed’. In feite is dat het ontkennen van de realiteit, maar ook een soort van zelfbescherming. Maar wat ook voor kan komen is de knallende ruzie, en dat het daardoor nog onmogelijk is om samen in één ruimte zitten om de zaak netjes af te handelen. Iets anders wat veel voorkomt is dat de partijen een scheiding willen met open eindjes. De mediator speelt daarop in, want descheidingsmediator.nl weet dat wanneer er straks nieuwe partners zijn, dat dan de zaken wel goed geregeld moeten zijn. Bezoekregelingen van het kind of de kinderen, de alimentatie, al dat soort zaken mogen geen losse eindjes hebben maar moeten vastgelegd zijn.
Schakel bijtijds een mediator in
Een groot probleem is de vraag wanneer je een mediator in moet schakelen. Vaak is het verkeerde zuinigheid om geen mediator in te schakelen, en helaas komt het voor dat het dan ook weleens te laat is. Gezinsdrama’s door scheiden komt voor, en dat is weer het gevolg van dat niet rationeel nadenken door emotie. Je kunt dan ook een mediator als een psycholoog zien die feilloos weet in te spelen op die emotie. Het is nu aan jou, of aan jou en je partner, wanneer je een mediator inschakelt, en hierin de raad om in ieder geval advies in te winnen als je voornemens bent om het huwelijk te laten ontbinden. De mediator kent de wet, is vaak hooggeschoold op het gebied van financiële kwesties, en heeft ervaring met het regelen en afhandelen van echtscheidingen. Schakel dus vroegtijdig een mediator in.






